Priedes krogs

     Gadu simtiem krogam latviešu sadzīvē ir bijusi nozīmīga loma. Tā bija vieta, kur ceļiniekiem piestāt un iestiprināties, te varēja arī nakti pārlaist un pagasta jaunumus uzzināt. Laiki mainās, daudzi ceļmalas krogi ir aizgājuši nebūtībā, bet 1841.gadā Bauskas apriņķa Vecumnieku pagastā celtais „Priedes krogs” stāv kā stāvējis, tikai vietu mainījis – uz Brīvdabas muzeju Rīgā. Te viss ir saglabājies kā senāk – gan ķieģeļu klona grīda, gan ar malku kurināma maizes krāsns, gan manteļskurstenis, tik ar nelielu mūsdienu piedevu. Te jūtama senatnes smarža un ir dzīvi nostāsti. Priedes krogā, tāpat kā senāk, cep maizi malkas krāsnī, gatavo cepešus, manteļskurstenī vāra kārtīgu lauku zupu. Šeit saimnieču gatavotie ēdieni un latviešu darinātais alus garšo tikpat labi kā pirms simts gadiem. Atrašanās vieta Brīvdabas muzeja teritorijā sniedz neatkārtojamu atmosfēru pie dabas, mierā un klusumā.  Dziļāk, muzeja teritorijā, var atpūsties pie Juglas ezera pēc garas pastaigas, sakurināt ugunskuru un sarīkot pikniku ar draugiem. Un visapkārt jūtama mūsu senču klātbūtne, kā viņi dzīvojuši, kā strādājuši, kā līksmojuši.
  
     Krogā gaidām apmeklētājus uz „ģimenes pusdienām” pēc Brīvdabas muzeja iepazīšanas, gaidām tuvus un tālus ciemiņus, kuri vēlas nobaudīt īstu rudzu maizi un malkas krāsnī ceptu sivēnu, gaidām jaunos pārus uz latviskām kāzām, gaidām visus, kuri vēlas izbaudīt īpašo noskaņu un lustēties līdz rīta gaismai.
Kroga telpās varam uzņemt līdz 120 cilvēku. Ir divas zāles – lielā zāle, kur klājam garos galdus, dziedam un dejojam, mazā bāra zāle, kur jums pasniegs kausu alus vai mūsu iecienīto medus balzāmu un kambaris nelielai kompānijai.

Lai jūsu viesības vai korporatīvais pasākums būtu saturīgāks, sadarbībā ar Latvijas etnogrāfisko brīvdabas muzeju piedāvājam amatnieku paraugdemonstrējumus, maizes un medus degustāciju, sveču liešanu, latviešu tautas mūzikas un danču priekšnesumus, gadskārtu ierašu programmas un vēl daudz ko citu.
Atbilstoši svinību vai balles tematikai noformējam galdus un telpas. Jaukā laikā ballēties var arī ārā tepat pie kroga vai ezermalā.

Par cenām un noteikumiem pasākumu, ekskursiju organizēšanai Brīvdabas muzejā interesēties muzeja administrācijā www.brivdabasmuzejs.lv

Grupu ēdināšana

     Piedāvājam ēdināšanu arī tūristu un muzeja apmeklētāju grupām. Varat izvēlēties kādu no piedāvātajām ēdienkartēm vai arī sastādīt individuālu. Mūsu piedāvājumā ir plašs ēdienu sortiments dažādām gaumēm. Pusdienu laikā varat izvēlēties arī kādu izklaidi – degustāciju, amatnieku demonstrējumus, monētu kalšanu vai nelielu tautas mūzikas priekšnesumu.

    

                                  


"Latviskās kāzas"

     Kur vēl varētu būt labāka vieta latviskām kāzām, kā Brīvdabas muzejā. Piedāvājam lielisku iespēju - visas kāzas, no laulībām līdz pat pēdējam dancim, nosvinēt vienā vietā.
Muzejā ir plašas iespējas dažādām izklaidēm. Latviešu kāzu tradīcijas ir viena no tām lietām, ar ko mūsu tauta pamatoti var lepoties. Laika gaitā ir piemirsušās daudzas kāzu „izdarības” un to vietā nākušas citas, kuras, bieži izmantotas, jau kļuvušas apnicīgas. Priedes kroga piedāvātajā programmā „Latviskās kāzas” kāzu norisi vada vadītāji – Saimnieks un Saimniece, tiek piedāvāti gan īpaša „sagaidīšanas uzkoda”, gan jautri danči un apdziedāšanās, gan latviska mičošanas programma. „Latviskās kāzas” programmā ir ievērotas gan senās tradīcijas, gan mūsdienās pieņemti kāzu norises rituāli.


Piedāvājam telpu un galdu dekorēšanu. Kopā ar kroga saimnieku Rolandu izveidosim katram individuālu ēdienkarti, atbisltoši jūsu vēlmēm.
Kāzas Priedes krogā būs patiesi romantiskas un neaizmirstamas, ielūgtie ārzemju viesi varēs to izbaudīt kā piedzīvojumu un dalīties iespaidos tuvās un tālās zemēs. Nodrošinam programmas vadītāju arī angļu valodā.
     Gaidām ciemos visus precēties kāros jaunos pārus.     KONTAKTI -  kāzu organizatore: IVETA SPROĢE, tel.25918918, e-pasts: priedeskrogs@vienigijums.lvĪpašie piedāvājumi

     Maizes cepšana - Priedes kroga lielajā maizes krāsnī vasaras sezonā katru nedēļas nogali tiek cepta maize. Un kas gan var būt labāks par, pašu rokām gatavotu un uz kļavu lapām krāsnī liktu, maizes kukulīti, kuru ir iespējams nobaudīt vēl karstu, tikko izceptu. Ceptas maizes smarža vecajā kroga ēkā rada jauku mājīguma sajūtu un rosina apetīti. Lai labi garšo!

Grupām virs 20 personām ir iespējams pasūtīt maizes cepšanu individuāli. Katram viesim ir iespēja izveidot savu maizes klaipiņu, kuru pēc tam, glīti iesaiņotu, varēs paņemt līdzi uz mājām.

                   

     

     Manteļskurstenis – grupām virs 15 personām ir iespējams pasūtīt ēdienus, kuri tiek gatavoti manteļskurstenī, uz dzīvas uguns: grilētas gaļas un zivis, cepti kartupeļi, lielajā katlā vārīta zupa. Ēdienkarte tiek sastādīta individuāli.     Malkas krāsnī gatavoti ēdieni  – grupas virs 20 personām var pasūtīt dažādus ēdienus gatavotus malkas krāsnī:
Krāsnī cepta cūka
Krāsnī cepti cūkas stilbi
Krāsnī cepti jēra stilbi
Maizes garozā cepts liellopa cepetis
Kā arī dažādi individuāli piedāvājumi.

         

                           Konditoreja – Priedes kroga konditoreja piedāvā plašu izstrādājumu klāstu gan ikdienai, gan svētkiem.
Svētkiem piedāvājam mūsu ceptās tortes:
Lauku torte
Šokolādes torte ar biezpiena krēmu un svaigiem kiršiem
Jogurta-aveņu torte
Medus kūka